Pro řadu Trutnováků bývaly a stále jsou synonymem léta Dolce. Legendární rekreační areál je dostupný na kole, pěšky, autem. Po práci či o víkendu příjemný relax. Travnatá pláž, kiosek, chatičky, minigolf. Typické prostředí lidi stále přitahuje i přes ošemetnou kvalitu vody v přírodním koupališti.

Areál Dolce byl otevřen v červenci 1969. Koupaliště, cesty na pláži, WC vznikly v rámci „Akce Z“. Hned v první sezoně byla vodní nádrž zaplněna při hezkém počasí stovkami i tisíci návštěvníky denně. Během léta jezdily o víkendech speciální autobusové spoje ČSAD z Trutnova do Dolců a zpět. V polovině 70. let byla postavena i restaurace a autokemp s chatkami. Doba se posunula o půl století. Rekreační domky sice působí jako dokonalé retro, interiér je ale moderní a také proto každoročně stále láká množství hostů. Atypické finské chaty jsou dokonce pravidelně obsazené dlouho dopředu.

Dolce se snaží jít s dobou. Opravy, údržba, vylepšené prostředí, důstojné toalety cílí na spokojenost návštěvníků. Ti loni zařadili trutnovský kemp mezi nejlepších deset v Česku. Vyhodnotili ho jako nejlepší v Královéhradeckém kraji a jako vůbec nejlepší kemp v Česku pro karavanisty. To je důkaz, že Dolce nezamrzly v minulém století.