„Měli jsme několik hlášení kvůli hluku. Na místě jsme byli a celou akci řešíme prozatím jako přestupek proti rušení nočního klidu,“ vysvětlila policejní tisková mluvčí Soňa Šídová a dodala, že pořadatel v sobotu odpoledne přislíbil svoji produkci utišit.

Podle některých obyvatel se tak ale nestalo. „Na rámus si stěžovali i obyvatelé Tatobit, my jsme nemohli skoro spát. Nahlas to bylo hodně, ztlumili to možná trochu přes den,“ řekla Deníku Ester Tschiedelová z Rovenska s tím, že na hlasitosti přidali vždy až v nočních hodinách.
I Deník se byl na místě oba večery podívat. Nutno podotknout, že účastníci venkovní party se chovali slušně a na zemi se neválely odpadky. „Policajti tu byli, zkontrolovali to tu, popřáli hezkou zábavu a zase odjeli,“ popsal jeden z technařů.

Jediné, co se mladým lidem dalo vytknout, byl skutečně ten hluk. Místní určitě ocení, že se takový mejdan nepořádá za městem každý týden.
Podle Soni Šídové pořadatelé celou akci včas a řádně nahlásili a louku měli pronajatou a další případná porušení zákona jsou v šetření.

GLOSA: Technaři u mého domu? Ano, ale vydržím jen víkend…

Technaři shromáždění u Rovenska na louce dokazují, že tuto kulturu a hudební styl jen tak z naší budoucnosti nevymažeme. Jsou to prostě lidé jako my, i když se jejich hudba může zdát primitivní a někdo by ji určitě označil za známé „ducduc duc“. Koneckonců ani mně se nelíbí dechovka našich babiček.

Na druhou stranu stát celý večer za mixákem, prohazovat desky, soustředit se na rytmus a vše vhodně kombinovat, také není jednoduché. Navíc rozbalit takový mejdan pod širým nebem a zapomenout na všední starosti… kdo z nás by si to nepřál? A co na tom, že u každého by ten mejdan vypadal jinak a hrála by na něm jiná muzika. Proti gustu žádný dišputát, říká se.

Když jsem pak od jednoho z tančících technařů slyšela, že jim policisté popřáli hezkou zábavu, přišlo mi to ironické i hezké zároveň. Jednak jim popřejí hezkou zábavu z ironie nad hudbou, kterou buď nechápou nebo se jim nelíbí (můj názor se samozřejmě nemusí slučovat s názorem policie) a pak je prostě zbytečně netrápí, jako třeba na dobře známém Czech–Teku. Prostě je nechali se bavit.

A tak by to mělo být. Pokud se tam usídlí na dva dny a dvě noci a pak zase zmizí i se všemi svými odpadky, dá se to přežít. Pokud budou na jedno a to samé místo jezdit stále dokola, brzy na to doplatí. Ale o tom techno je. Rozbalit to kdekoliv pod širým nebem a spustit. Vydržela bych to u svého domu, ale stačil by mi jeden víkend. Zuzana Koulová