V Jilemnici bydlela, vdala se na místní radnici, v bytě na sídlišti ji zadržela policejní zásahovka. Teď se Petra Janáková vrátila v šestém měsíci těhotenství do města. Místní lidé jsou v šoku. Mají mezi sebou ženu, která chladnokrevně provedla loupežnou vraždu. Další vraždy neúspěšně plánovala. Původně byla odsouzena na doživotí. V krkonošském městě je z toho pořádný poplach.

Lidé se bojí. Ví, čeho je schopná recidivistka, se kterou se potkávají na ulici. Město zalarmovalo strážníky, aby situaci monitorovali. Obyvatelé dokonce už řeší, jestli se vražedkyně objeví na vítání občánků. Do nevděčné situace je dostala díra v zákoně. Janáková ji využila, ve vězení záhadným způsobem otěhotněla a teď se volně pohybuje po Jilemnici. Mladá vražedkyně si tak třicetiletý žalář zpestří více než ročním pobytem na svobodě.

Nejen v Jilemnici jsou pořádně rozzlobení, jak je něco takového možné. Ať už Janáková získala sperma jakkoliv, udělala si z něj propustku z vězení. Ukázala, jak i v roce 2019 jsou české zákony nedokonalé. V tomto případě je to obzvlášť neuvěřitelná minela.

Žena, označovaná v diskusích jako bezcitná mrcha, přechytračila český stát. A místní už domýšlejí, jak bude Janáková radši rodit děti než sedět za katrem a stane se příkladem i pro ostatní odsouzené ženy. Kategorickou odpovědí musí být co nejrychlejší úprava zákona.