Trvalo to několik let, než se podařilo najít společnou řeč. Nakonec se to povedlo. Městská nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem bude mít nové operační sály.

Stavět se mají ještě letos jako nástavba pavilonu laboratoří, postavených v roce 2017. Bude to investice za více než sto milionů korun, která má pro dvorskou nemocnici doslova existenční význam. Záměr krajských radní investovat do výstavby operačních sálů 95 milionů korun potvrdili tento týden krajští zastupitelé. Dvacet milionů korun dá na výstavbu majitel královédvorské textilky Juta Jiří Hlavatý. Aby soukromý subjekt podpořil stavbu ve zdravotnickém sektoru takovou částkou, je velmi neobvyklé a ojedinělé.

Navíc to není poprvé, kdy se Juta angažovala ve prospěch nemocnice ve svém městě. Miliony přidala před lety i na vybudování moderních laboratoří. Hlavatý v našem rozhovoru řekl, že je šťastný, že může dát dvacet milionů na projekt, o jehož realizaci pět let usiloval. Díky synergii vedení kraje a továrníka ze špičkové české textilky, která zaměstnává ve svých závodech více než dva tisíce lidí, se podařilo vyřešit dlouholetou situaci. Nemocnice dostane finanční injekci, na kterou roky čekala. Nové operační sály se stanou díky tomu realitou. Je to řešení ve prospěch pacientů a zdravotnictví. A to je obzvláště v dnešní době klíčový obor.

Jiří Hlavatý, majitel textilky Juta ve Dvoře Králové nad Labem.
Továrník Hlavatý dá na operační sály dvacet milionů. Jsem za to šťastný, říká