Česká Pošta je v úzkých. Má miliardovou ztrátu. Zbavuje se zaměstnanců i majetku. Na Trutnovsku už vyklidila pole v šestnácti obcích, kde se o poštu stará místo ní někdo jiný, zpravidla místní úřad. Sedmnácté na řadě budou velmi pravděpodobně Janské Lázně.

Ty dostanou jako "bonus" budovu pošty, kterou mají možnost přednostně odkoupit za 12 milionů korun. Objekt se nachází na lukrativním místě v lázeňském centru, je napojený na budovu městského úřadu. Jeho součástí je vyhlášený bar, prodejna tabáku, v patře apartmány. Není proto divu, že taková transakce Janské Lázně zajímá a město o ni usiluje. Sice to znamená velkou investici, ale město z ní může těžit. Pronájmy provozoven jí budou generovat zisk, apartmány sloužící poště plánuje proměnit na byty, ať pro seniory, mladé rodiny nebo na sociální byty.

Zdá se, že obě strany budou spokojené. Česká Pošta vydělá miliony za prodej majetku a zároveň najde partnera pro provoz poštovních služeb. Město získá nemovitost v centru, se kterou si bude umět poradit. Slovníkem moderní komunikace by tak mohlo jít o případ win-win. Tedy výhodný pro obě strany. Teď už ho jen dotáhnout do konce.

Janské Lázně chtějí koupit budovu České pošty, stát bude 12 milionů korun.
Janské Lázně koupí budovu pošty, plánují v ní byty. Odmítají výstavbu apartmánů