„Stalo se to v sobotu před 11. hodinou. Policisté z Hostinného vyklidili budovu městského úřadu a okolní domy. Zkontrolovali odpadkové koše a okolí radnice ohraničili páskou. Ve spolupráci s pracovníky ČEZu a RWE odstavili elektřinu a plyn," informovala o prvních krocích Šárka Pižlová z trutnovské policie.

Za přítomnosti starostky Dagmar Sahánkové pak policisté radnici zkontrolovali, žádnou výbušninu ale nenašli. „Následně se anonym ozval znovu a upřesnil umístění bomby do prostor obřadní síně. Další důkladná prohlídka nepotvrdila přítomnost jakékoli výbušniny. Jednu hodinu po poledni byl prostor radnice a části náměstí opět otevřený pro veřejnost. Plánovaná svatba proběhla s menším zpožděním v parku Tyršovy sady v romantickém altánku," uvedla na webových stránkách města Dagmar Turková.

„Na místě zasahovaly policejní hlídky z Hostinného, Dvora Králové, Vrchlabí, psovod i kriminalisté z Trutnova, kteří si případ převzali a pátrají po pachateli. Za šíření poplašné zprávy mu hrozí až tři roky ve vězení," dodala Šárka Pižlová.