"Z terénních žlabů se voda a bahno valily přímo do centra. Díky starostovi a místní firmě jsme dokázali zajistit písek, který jsme přes násypku ukládali do pytlů a jimi zahrazovali nebezpečná místa. Další ohrožená místa, která hrozí sesunutím, jsme označili," řekl velitel jednotky Sboru dobrovolných hasičů Hajnice Tomáš Hrdinka.

Ačkoliv jeho samotného zásah tentokrát minul, šestice hajnických kolegů byla v permanenci až do pátečního odpoledne. "Kluci dočišťovali komunikace a chodníky. Bahna přiteklo opravdu poměrně mnoho," řekl Hrdinka.

Hajnici během čtvrtečního večera trápila také ucpaná kanalizace, hasiči proto také odčerpávali vodu ze sklepů, bahno dokonce doteklo až do jedné z místních továren. Situaci u Barevných domků, místní sociální služby, zase monitorovala jednotka ze sousedních Hořiček.

"Déšť v Hajnici nejprve odplavil kus pole s bahnem, voda ohrožovala rodinné domy. Z lesa stékala i do místního domova pro osoby se zdravotním postižením, kde zaplavila vstupní chodbu," objasnila mluvčí hasičů Martina Götzová.