Nejvíc nehod se stalo poslední březnový den. Policie vyjížděla ke 41 haváriím, na řadě z nich se podepsalo špatné počasí.

Dva týdny bez obětí

Uplynulý měsíc byl na silnicích dlouho bez tragických havárií. Příznivý stav trval až do 15. března, kdy v Lánově na Trutnovsku pod koly auta zahynul 35letý muž. Do konce března při nehodách zemřeli další čtyři lidé v hradeckém a dva lidé v Pardubickém kraji.

V hradeckém kraji byli mezi oběťmi havárií dva chodci. Po nehodě z Lánova policisté vyšetřovali také střet auta a chodce u Vysokova. Řidič (22) mazdy tam srazil muže, který šel po silnici. Obě nehody se staly za tmy, chodci zřejmě neměli na oblečení reflexní prvky.

Smrtí skončil střet auta a cyklisty, který se stal v Hradci Králové. Řidička (64) vozu Hyundai na kruhovém objezdu asi přehlédla  cyklistu a srazila ho. Muž (69) na následky zranění  v nemocnici zemřel.

Další tragédie se stala na silnici z Hradce Králové na Jičín. „Řidič fordu (21) kolem půl páté ráno vyjel zhruba kilometr za kruhovým objezdem u ČKD mimo  silnici," sdělila policejní mluvčí Ivana Ježková. Řidič zřejmě přejel do protisměru, a když se snažil vyrovnat dráhu vozidla, dostal smyk a  narazil do stromu. Utrpěl smrtelná zranění. „Jako nejpravděpodobnější příčina nezvládnutí řízení se jeví nepřiměřená rychlost," uvedla mluvčí.

Pátá tragická nehoda se stala poslední březnový pátek na silnici u České Skalice, kde se odpoledne srazilo osobní auto s polským kamionem. „Řidič saabu (61), jedoucí od Náchoda, přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucí jízdní soupravou," informovala mluvčí policie Iva Kormošová. Kamion se po nárazu převrátil do příkopu.  Řidič saabu zraněním na místě podlehl, řidič kamionu skončil v nemocnici.

Neměl řidičák

V Pardubickém kraji se první nehoda se smrtelnými následky stala  26. března, kdy zahynul člověk na Svitavsku.  O dva dny později nepřežil havárii 26letý řidič felicie u Slatiňan. Podle policejní mluvčí Jitky Vavřinové muž pozdě v noci narazil autem do stromu a na místě zemřel. Policie zjistila, že mladík neměl řidičský průkaz.

Od začátku roku zemřelo při nehodách v regionu už 18 lidí, 11 v hradeckém a sedm v Pardubickém kraji.