K havárii cyklisty došlo v sobotu krátce po sedmé večer v Rudníku. "Sedmatřicetiletý muž zřejmě vlivem alkoholu nezvládl na svém kole odbočování z místní komunikace k domu a havaroval. Po pádu mimo vozovku utrpěl vážnější poranění a záchranáři ho převezli do nemocnice," uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Zkoušky prokázaly u cyklisty 1,57 a 1,45 promile alkoholu v dechu.

Bouračka čtyřkolky se stala v neděli půl hodiny před polednem v obci Kocbeře. "Jednašedesátiletý řidič na vedlejší komunikaci nezvládl řízení a narazil do betonového sloupku elektrického vedení.  Následně skončil mimo silnici na trávě. Také on utrpěl vážná poranění a sanitka jej odvezla do nemocnice," oznámil Vincenc.

Řidič na místě nadýchal 1,99 a 2,01 promile alkoholu. Navíc čtyřkolku není zapsaná v registru a nemá pojistku. "Motorkář navíc neměl na hlavě helmu schváleného typu a není ani držitelem řidičského oprávnění pro příslušnou skupinu," upřesnil Vincenc.

Oba případy i nadále šetří dopravní policisté. Opilým řidičům hrozí postihy. Prvnímu z nich pokuta za přestupek. Druhému až tři roky vězení za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.