Modrou sjezdovku v letních měsících využívají cyklisté jako cestu poměrně běžně, mladík v jedné ze zatáček nedokázal zatočit a vlétl do lesa. Následně spadl ze zhruba šesti metrů do rokle. „Naštěstí nehodu viděli svědci, kteří zastavili kolemjedoucího hajného a ten nás zavolal. Kdyby cyklistu neviděli, mohlo to pro něj být osudné. Jel totiž sám, asi bez mobilního telefonu, a pokud by se snažil z rokliny křičet o pomoc, zřejmě by ho nikdo neslyšel," uvedl Jirsa.

Mladík má poraněnou hlavu, hrudník a pánev, přivolaní záchranáři měli také podezření na poranění páteře. Horská služba ke zraněnému zavolala vrtulník, který zraněného přepravil do nemocnice.

Záchranáři zjistili, že mladík zřejmě neměl přilbu, jeho kolo nebylo v dobrém technickém stavu. „Musím opět připomenout, že především v horském terénu je nutností používat bezpečnostní cyklistickou přilbu. Stejně tak je naprostým hazardem vydávat se do zdejšího náročného terénu na kole, které není v dobrém stavu a hrozí jeho porucha během jízdy," uvedl Jirsa.