Informaci předávali hasičům zdravotníci v 8:33 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jilemnice a ze stanice Semily, odkud byl také povolán jeřáb. V době příjezdu hasičů se vůz nacházel mimo komunikaci pod mezí, těžce zraněnou řidičku vyndali z auta kolemjdoucí. Hasiči pomohli zdravotníkům s ošetřením ženy, dali ji do vakuové matrace a naložili do sanitního vozu. Současně zajistili místo události a havarovaný automobil proti vzniku požáru.

Po došetření nehody hasiči přeskupili techniku a během několika minut vyprostili pomocí jeřábu vůz na protilehlé parkoviště. Během zásahu hasiči také usměrňovali provoz na komunikaci. Do dnešní 12. hodiny zasahovali hasiči v Libereckém kraji u sedmi dopravních nehod.

Krádež z kolárny a ze sklepa

Policisté ve Vrchlabí od čtvrtka 14. ledna 2016 pátrají po pachatelích, kteří odcizili kolo a křovinořez ze dvou panelových domů. Devětačtyřicetiletý muž policistům oznámil, že se někdo vloupal do společné kolárny v ulici Na Nivě, odkud odcizil modro-bílé dámské kolo Author. Druhá obdobná krádež se stala v ulici Českých Bratří. Pětačtyřicetiletý muž zde přišel o křovinořez. Majitelé vyčíslili škodu na 18 tisíc korun. Oba případy dokumentujeme jako podezření z přečinu krádež, za který hrozí pachatelům až dva roky vězení.

Pozor na zloděje v obchodních domech!

S žádostí o pomoc se na trutnovské policisty obrátila dvaašedesátiletá žena, kterou okradl neznámý zloděj v jednom místním obchodním domě. Z její výpovědi vyplynulo, že během nákupu ponechala svou kabelku i s peněženkou v košíku bez dozoru. Tohoto okamžiku zřejmě využil nenechavec a odcizil jí portmonku s finanční hotovostí i doklady. Škoda převýšila 3 tisíce korun.