Horská služba se pustila do pátrání po cizincích v pět hodin ráno poté, co jim krajský dispečink linky 155 nahlásil, že v oblasti Labského dolu se nachází zraněný muž. "Bylo nám divné, že by někdo vyrazil v takovou hodinu do Labského dolu, ale ihned jsme vypravili záchranáře, kteří měli prohledat prostor směrem dolů od hřebenů. Druhý tým vyjel v terénním automobilu s tím, že půjdou směrem nahoru," přiblížil zahájení akce Pavel Jirsa, náčelník Horské služby Krkonoše.

Členové Horské služby Krkonoše vypátrali v úterý brzy ráno dvojici německých turistů, která uvízla přes noc v Labském dole.Úspěšný byl nakonec záchranář, který pátral v dolní části. "Našel dvojici starších Němců, kteří vyrazili na túru už den předem. Pán si ale poranil nohu, takže spolu přenocovali bez prostředků ve volném terénu. Žena byla v dobrém zdravotním stavu, ale muž byl podchlazený, měl poraněné koleno a nebyl schopen chůze," doplnil Pavel Jirsa.

Horští záchranáři převezli zraněného muže na speciálním rakouském vozíku k automobilu, poté ke stanici Horské služby a předali jej posádce sanitního vozu zdravotnické záchranky.