První lidský život vyhasl na silnicích v Pojizeří již krátce po začátku nového roku. Po silvestrovské půlnoci došlo k dopravní nehodě v Roztokách u Jilemnice. Jednadvacetiletý řidič vozu Škoda Fabia nezvládl ve velké rychlosti prudkou zatáčku, sjel z vozovky a čelně narazil do stromu. „Již před příjezdem jilemnických profesionálních hasičů se podařilo těžce zraněného řidiče z vozu vyprostit, ale i přes úsilí zdravotnických záchranářů muž na místě zraněním podlehl,“ uvedla Iva Michalíčková, mluvčí HZS Libereckého kraje.

Přesný čas nehody nelze určit, protože mladík odjel krátce po novoročním přípitku a pak ho až v půl třetí ráno našli lidé, kteří jeli kolem. „Podle svědků byl pod vlivem alkoholu, se všemi si o půlnoci popřál a jel se pravděpodobně jen projet,“ sdělil vedoucí Dopravního inspektorátu Policie České republiky v Semilech Milan Čermák. Dodal také, že za více než třicet let u policie v Pojizeří nezažil, aby první nehoda po novém roce byla smrtelná.

Rok 2009 tak pro semilskou policii začal tragédií, a to paradoxně i přesto, že loňský rok byl na počet mrtvých za poslední léta nejpříznivější. Na zdejších silnicích zemřeli tři lidé, což je polovina oproti roku 2007.