Záchranáři, kteří dorazili k nehodě, se snažili ještě zhruba hodinu muže oživovat. Jejich snaha však byla marná, muž utrpěl velmi vážná zranění a na místě jim podlehl. „S rodinou zesnulého motorkáře byl ještě v noci v kontaktu policejní krizový intervent," dodala mluvčí.

Tragický konec měla i nehoda motorkáře, která se stala na Trutnovsku začátkem července. Tehdy při ní však zahynul cyklista, který se s motorkou srazil.

Počet mrtvých motorkářů roste

Podle statistik se za první pololetí letošního roku zvýšil počet lidí usmrcených při dopravních nehodách motocyklů. V celé České republice zahynulo 30 řidičů motorek, což je o deset více než ve stejném období loňského roku, o život přišlo také pět spolujezdců.

Motorkáři zavinili celkem 718 nehod, což je o 179 více než v prvním pololetí roku 2013. Zemřelo při nich 21 lidí, o 11 více než ve stejném období loňského roku.

Řada motorkářů však doplatí na nepozornost řidičů aut. Jednou z takových obětí se stal v březnu v Hradci Králové šestatřicetiletý řidič motocyklu, který jel po hlavní silnici a střetl se s autem vyjíždějícím z vedlejší silnice, které mu nedalo přednost.

(vit)