Na křižovatce před obcí Lestkov jel z vedlejší komunikace ve směru od Kozákova 67letý řidič s úmyslem odbočit vlevo. „Při vjíždění na hlavní sinici nedal přednost autu, který řídil 30letý řidič ve směru od Turnova, a došlo ke střetu. Nikdo naštěstí nebyl zraněn, na místě ale policisté zjistili, že řidič jedoucí po hlavní překročil nejvyšší dovolenou rychlost a řidič druhého vozidla měl pozitivní výsledek na alkohol," informoval o nehodě policejní mluvčí Petr Kmínek. Škoda je odhadnutá na 70 tisíc korun.

Hodinu nato už byli dopraváci potřeba v Turnově. Při průjezdu kruhového objezdu u čerpací stanice Kontakt havarovala s Fábií 64letá řidička. „Na mokré vozovce dostala smyk, vyjela mimo komunikaci a předkem narazila do sloupu veřejného osvětlení," popsal Petr Kmínek. Tady je škoda zhruba 50 tisíc.

Do příkopu a zpět

Na silnici mezi Ktovou a Borkem havaroval ve 13 hodin 46letý řidič s vozidlem Seat. Při průjezdu pravotočivé zatáčky dostal vlivem nepřiměřené rychlosti na mokré vozovce smyk, vyjel do protisměru a sjel do příkopu. „Odtud se ale vozidlo vymrštilo zpět na silnici, kde se čelně srazilo s protijedoucím Trabantem a skončilo v příkopě," doplnil Petr Kmínek. „Navíc došlo ke zranění řidičů i spolujezdců z obou vozidel," doplnil.

Krátce před patnáctou hodinou ještě bourala další dvě vozidla v Semilech, ulici Luční. „Ke střetu došlo v době, kdy byl řidič Fordu Escort předjížděn jiným vozidlem. Nehoda se obešla bez zranění a bez alkoholu u řidičů," popal situaci Petr Kmínek. Způsobená škoda byla vyčíslená na 25 tisíc.

Ilustrační foto