K tragické nehodě došlo v pondělí před osmou hodinou ranní na nechráněném železničním přejezdu. Není to první tragická nehoda, která se stala v Bílé Třemešné. Například v květnu 2013 tam zahynul 63letý řidič, který vjel autem na koleje v době, kdy místem projížděl vlak s osmi cestujícími. Zemřel na místě.

Při pondělní nehodě zahynula řidička osobního automobilu Volkswagen Passat černé barvy, cestující z vlaku byli z místa neštěstí převezeni náhradní autobusovou dopravou. Nikdo z nich se nezranil. Silnice mezi Bílou Třemešnou a Hořicemi byla uzavřena a ještě minimálně 1-2 hodiny tomu tak bude.

Úmrtí ženy potvrdil Deníku na místě tragické dopravní nehody trutnovský policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Řidička (42) cestovala ve směru Doubravice - Bílá Třemešná a na přejezd vjela ve chvíli, kdy tudy projížděl rychlík Liberec - Pardubice. Strojvedoucí použil rychlobrzdu, ale střetu již nemohl zabránit. Vlak táhl vozidlo ještě asi 100 metrů, poté skončilo naprosto zdemolované na několik kusů v lese.

V rychlíku cestovalo 75 osob, které přečkaly nehodu bez újmy na zdraví. Odvezly je náhradní autobusy. Škoda na vlaku činí asi 400 000 korun, na osobním automobilu byla odhadnuta na 350 tisíc.

Během vyšetřování tragické dopravní nehody na trati mezi Starou Pakou a Bílou Třemešnou na krátký okamžik uvolnili želeniční dopravu pro průjezd dvou vlaků. Poté byla znovu uzavřena, aby mohlo dojít k odklizení zbylé části vraku osobního vozidla.

K tomuto účelu byl na místo povolán speciální moderní vyprošťovací vůz hasičů, aby vytáhl zdemolovaný vrak z lesa, kam byl odmrštěn po srážce s vlakem.

Kolem 15. hodiny hasiči pomocí těžké techniky vyprostili havarované vozidlo pryč ze železniční trati. Vlaková doprava je následně obnovena.