Podle všech informací, které má Horská služba Krkonoše k dispozici, neměl jeden z nich přilbu, i proto skončil s velmi těžkým zraněním hlavy. „Naši záchranáři ihned vyjeli na sjezdovou trať a okamžitě začali s ošetřováním obou mužů. Úraz hlavy jednoho z nich byl na první pohled skutečně velmi závažný, takže jsme povolali vrtulník Letecké záchranné služby z Hradce Králové,“ řekl k zásahu náčelník HS Krkonoše Adolf Klepš.

Podle jeho slov druhý muž skončil po nárazu s těžkým poraněním v oblasti hrudníku a břicha. Záchranáři spolu s lékařem oba muže na místě ošetřili a stabilizovali, ve vakuových matracích je pak transportovali k čekající sanitce a vrtulníku. Muž se zraněním hlavy skončil na traumacentrum Fakultní nemocnice Hradec Králové, druhého zraněného sanita dopravila do nemocnice ve Vrchlabí. „Na sjezdových tratích se v těchto dnech pohybuje velké množství lidí na lyžích i snowboardech.

Všichni musejí proto bezpodmínečně brát ohled na okolní lyžaře a dodržovat Desatero FIS pro bezpečný pohyb na sjezdových tratích,“ dodal náčelník Klepš a opět poukázal na to, jak je přilba při ochraně zdraví či života pro lyžaře důležitá.

(zr)