Úraz nahlásil zaměstnanec Skiareálu Špindlerův Mlýn krátce po jedenácté dopoledne. Na místo nehody se vydali dva horští záchranáři sloužící na služebně na Pláních a zároveň vyrazili na místo dva kolegové ze stanice ve Špindlerově Mlýně.

"Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se u obou lyžařů jedná o vážná zranění a jeden z nich, muž polské národnosti, se nachází v bezvědomí a přítomný zaměstnanec skiareálu u něho provádí resuscitaci," přiblížil situaci Jan Král, zasahující člen Horské služby Krkonoše.

Horští záchranáři ihned padesátiletému Polákovi nasadili automatizovaný externí defibrilátor a napojili ho na kyslík.

V hotelu Janošík ve Špindlerově Mlýně našlo azyl 52 ukrajinských uprchlíků. Nataša Ševčuková tam učí děti angličtinu nebo matematiku.
Kdo nepracuje, tak nejí, říká Ukrajinka. Do Krkonoš doputovala z Oděsy

"Vše jsme konzultovali s dispečinkem linky 155 Královéhradeckého kraje. Nadále jsme prováděli resuscitaci až do příletu vrtulníku Letecké záchranné služby Libereckého kraje. Lékař jeho posádky spolu s leteckým záchranářem byli pak vysazeni poblíž místa zásahu a okamžitě si pacienta převzali," doplnil Jan Král s tím, že po provedení nezbytných zásahů byl lékař LZS nakonec nucen konstatovat smrt.

Uprchlíci z Ukrajiny ve Špindlerově Mlýně. V hotelu Janošík našly azyl především matky s dětmi.
Hotel ve Špindlerově Mlýně je plný uprchlíků. Ubytovalo se jich tam padesát

Druhého, rovněž padesátiletého lyžaře, záchranáři zafixovali krčním límcem a vakuovou matrací a poté transportovali sanitou rychlé zdravotnické pomoci do vrchlabské nemocnice s bolestí zad a krvácejícími poraněními v obličeji.

"Zaznamenali jsme, že s úbytkem lyžařů na sjezdovkách začali lidé jezdit rychleji. Poslední dobou srážek lyžařů přibylo, naštěstí ne s takto fatálním koncem," poznamenal Pavel Jirsa, náčelník Horské služby Krkonoše, a varoval před nedodržováním pravidel FIS pro pohyb na sjezdovkách.

Nádherných podmínek využilo ve Skiareálu Špindlerův Mlýn množství lyžařů a snowboardistů.
Lidé vzali hory útokem, bary byly plné. Teď přijede světová špička na prknech