Jak zjistila policejní hlídka, která na místo nehody ihned přijela, pětadvacetiletý řidič osobního motorového vozidla Škoda při projíždění pravotočivou zatáčkou dostal smyk, přejel do protisměru, kde narazil do místní budovy a jejího oplocení, reklamní tabule, sloupu veřejného osvětlení a zaparkovaného vozidla značky Škoda Fabia.

„Při uvedené havárii ve Svoboda nad Úpou došlo k těžkému zranění řidiče, který byl vozidlem rychlé lékařské pomoci převezen do místního zdravotnického zařízení. Škoda, která při uvedené dopravní nehodě vznikla, byla vyčíslena na 345 tisíc korun. Na zjištění přesné příčiny karambolu intenzivně pracují policisté trutnovského dopravního inspektorátu,” uvedl policejní mluvčí Udo Ertner.

Policie České republiky v Trutnově tímto žádá všechny řidiče, aby přizpůsobili styl a rychlost jízdy povětrnostním podmínkám, které budou v následujících týdnech a měsících v našem regionu zcela jistě ztíženy. „Řidiči by měli zvláště v podzimních a zimních měsících samozřejmě dodržovat zásady bezpečné jízdy, za volantem by se potom měl každý chovat odpovědně a ohleduplně,” dodal mluvčí Ertner.