Před šestou ranní hodinou ho totiž poslal na zem řidič Škody Felicie. „Ke střetu došlo zřejmě tak, že sedmašedesátiletý řidič nejel za hustého deště takovou rychlostí, na kterou měl náležitý rozhled. S největší pravděpodobností najel do odbočovacího pruhu vpravo a při přejíždění zpět přehlédl dvaadvacetiletého cyklistu. Došlo ke střetu a cyklista byl s lehkým poraněním převezen do nemocnice v Trutnově," objasnila nehodu Šárka Pižlová z trutnovské policie. „Ohledáním místa dopraváci zjistili, že přední i zadní světlo na kole nemělo dostatečnou viditelnost a že na bicyklu chyběly i oranžové odrazky," dodala Pižlová s tím, že by veřejnost neměla zapomínat na oblečení se žlutou barvou, které je lépe vidět, než oblečení tmavé.

Motorkář havaroval pod vlivem

Semily - Nad 51letým motorkářem, který na státní svátek 28. září řídil pod vlivem alkoholu, spadla klec. Tento týden mu policisté z Dopravního inspektorátu v Semilech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Na svatého Václava kolem sedmnácté hodiny řídil muž motocykl po silnici druhé třídy z obce Libštát ve směru na Košťálov, kde vyjel mimo vozovku a havaroval v pravém silničním příkopu. Tehdy provedenou dechovou zkouškou policisté v jeho dechu naměřili hodnotu alkoholu 2,15 promile. Navíc na uvedeném motocyklu neměl umístěnou registrační značku, jel bez přilby a řídil bez příslušného řidičského oprávnění. Při havárii se podezřelý naštěstí nezranil. Nyní mu ovšem za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Mladíci v Turnově se oháněli noži

Turnov - Policisté v Turnově přijali v úterý krátce před půl pátou odpoledne na lince 158 oznámení o tom, že se před prodejnou Billa perou dva kluci, kteří mají v rukou nože. „Na místo ihned vyjely policejní hlídky a v ulici Nádražní oba mladíky ve věku 17 a 18 let zadržely. Provedeným šetřením bylo zjištěno, že se tito mladíci na místě přístupném veřejnosti vzájemně fyzicky napadali a mladší z nich navíc nožem bodal do rozvaděče telefonních linek, kopal do popelnic a zaparkovaných vozidel. Mladíci si naštěstí vzájemně žádné, a tedy ani bodnořezné, poranění nezpůsobili," popsala incident policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Kriminalisté z Oddělení obecné kriminality v Semilech, kteří v současné době celý případ šetří, ve věci již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví. „Předmětem šetření také zůstává i výše způsobené škody na rozvaděči, popelnicích a zaparkovaných vozidlech. Sedmnáctiletého mladíka policisté po provedených úkonech ještě před půlnocí ze zadržení propustili a předali jeho matce. Starší zatím zůstává v zadržení a v policejní cele," uzavřela Dagmar Sochorová.

Do chalupy zloděj sáhl pro kolo

Hrubá Skála - Do rekreační chalupy v Želejově násilím vnikl v přesně nezjištěné době od 25. září do 16. října dosud neznámý pachatel. Odcizil v ní jízdní kolo v hodnotě 6.000 korun a navíc ještě různé vybavení k němu. Z druhého jízdního kola, které bylo na místě, ukradl svítilnu. Svým jednáním způsobil pachatel celkovou škodu v předběžné výši 7.900 korun. Policisté z Obvodního oddělení v Turnově, kteří celý případ nyní šetří, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Pachateli v případě dopadení za jejich spáchání hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.