Auto skončilo v plotě u silnice, nikdo nebyl naštěstí zraněn. Jednotky zajistily havarovaný vůz proti vzniku požáru a postaraly se o likvidaci uniklých provozních kapalin. Dobrovolná úpická jednotka vyčkala následně na místě události so příjezdu odtahové služby.

V části Dolní Nemojov v neděli likvidovali hasiči ze tří jednotek požární ochrany požár hrabanky na ploše asi 40x10m. Hořelo v prudkém svahu, požáru předcházelo pálení po lesní těžbě. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu kolem 16:30 hod. Při události nevznikla žádná škoda. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem, Hostinné a Bílá Třemešná.

V katastru Horní Kalné dohašovaly v neděli večer v lesním prostoru jednotky požární ochrany ohniska po pálení klestí. Ohniště byla ve svahu, správně obkopána, došlo ale k jejich rozhoření a na místě se nenacházela žádná odpovědná osoba. Jednotky ohniště rozhrnuly a dohasily. Místo události si převzal zástupce odpovědný za pálení. Hasiči se na místo vraceli ještě následující den, kdy se opět jedno z ohnišť rozdoutnalo. U události zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolné jednotky z Hostinného, Rudníku – Arnultovic, Horní Kalné, Dolní Kalné a Vrchlabí 3 – Podhůří.

Na silnici č. 37 mezi obcí Kuks a Choustníkovým Hradištěm havaroval v pondělí odpoledne osobní automobil, který měl vyjet mimo komunikaci, převrátit se přes střechu, narazil do stromu a zůstal stát v poli. Ve voze zůstala zaklíněná žena spolu se psem. Na místo spěchali profesionální hasiči ze stanic Dvůr Králové nad Labem a Jaroměř. Aby řidičku hasiči vyprostili, museli použít hydraulického zařízení. Osoba byla předána do péče zdravotnické záchranné služby, pro vytaženého psa si přijel příbuzný majitelky. Na místě spolupracovaly všechny složky IZS, přiletěl také vrtulník letecké záchranné služby. Hasiči dále zabezpečili havarované vozidlo a předali místo zásahu policistům.