Přesné okolnosti kolize a viník nehody nebyly ještě v poledne jasné. Čtrnáctiletá jezdkyně na snowboardu kvůli srážce utrpěla těžké zranění, druhá účastnice nehody vyvázla bez následků.

Dívka bez přilby

„Na místo nehody jsme ihned vyslali dvoučlenný tým záchranářů s veškerou zdravotnickou technikou. Ti na místě zjistili, že zraněná dívka neměla přilbu a utrpěla pravděpodobně úraz krční páteře. Záchranáři ji proto zafixovali krčním límcem a umístili do tzv. vakuové matrace,“ přiblížil akci náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš. Dodal, že záchranáři vzhledem k povaze zranění vše z místa konzultovali s pracovníky dispečinku Zdravotnické záchranné služby.

Ti poté povolali vrtulník Letecké záchranné služby z Liberce. Členové Horské služby zraněnou dívku šetrně na saních za sněžným skútrem dopravili na harrachovský heliport, odkud odletěla do nemocnice.

„Opět důrazně upozorňuji lyžaře i snowboardisty na nutnost používání ochranných pomůcek, zejména přilby. Je důležité, aby si všichni návštěvníci sjezdových tratí uvědomili, že přilba je chrání od těžkých poranění při pádu či srážce a v mnoha případech dokáže i zachránit život,“ vyzval k opatrnosti náčelník Klepš.

Tratě jsou zmrzlé

Náčelník upozornil, že v Krkonoších je nyní v ranních hodinách povrch sjezdovek umrzlý a tvrdý. „Během dne se však na slunci tvoří měkký mokrý sníh. Všichni, kteří se na sjezdových tratích pohybují, by tomu měli přizpůsobit rychlost a styl jízdy a zároveň dávat pozor, kde a jak se pohybují ostatní,“ apeloval Adolf Klepš.