S pošmourným počasím, které snižuje viditelnost, musí řidiči očekávat nástrahy na silnicích. Platí to zvláště ráno. Jak dokazují úterní nehody v celém regionu, obezřetnost je na místě.

K závažnému karambolu došlo dnes už v půl sedmé ráno. Mezi Kocbeřemi a Choustníkovým Hradištěm začal předjíždět řidič Škody Fabia v místě, kde neměl pro manévr dostatečný přehled. Při projíždění mírné pravotočivé zatáčky předjížděl dvě nezjištěné nákladní soupravy a ohrozil tím řidiče automobilu Hyundai, jedoucího v protisměru. Došlo k čelnímu střetu a těžkému zranění obou řidičů, kteří byli převezení do hradecké nemocnice. Každý, kdo v podzimním marastu usedá za volant v nočních hodinách či nad ránem, musí počítat i s rizikem, že se potká s migrující zvěří. Horké chvilky tohoto charakteru zažili v úterý brzo ráno například řidiči na Královédvorsku. „V půl čtvrté ráno srazilo auto zvěř v Mostku a o dvě hodiny později porazil další řidič vozidlem srnu u Borovničky," informovala policejní mluvčí Šárka Pižlová. Bezpečnou vzdálenost za před sebou jedoucím vozidlem dopoledne nedodržel řidič auta v Mladých Bukách a do vozu narazil. Ke zranění osob nedošlo.

Před polednem se v ulici Úzká v Lomnici nad Popelkou střetl nákladní vůz s osobním autem, ke zranění nedošlo a na komunikaci nevytekly ani pohonné hmoty.

Nehoda mezi Kocbeřemi a Choustníkovým HradištěmZdroj: PČR