Okolo jedenácté hodiny došlo ve Vrchlabí v Dělnické ulici ke srážce jízdní soupravy Iveco s návěsem Kögel a osobního vozidla Volvo. Dvaatřicetiletý řidič náklaďáku zřejmě nedodržel bezpečnou vzdálenost za vpředu jedoucím vozidlem a přední částí do něj narazil.

„Při nehodě došlo ke dvěma lehkým zraněním, poškození byli převezeni do nemocnice ve Vrchlabí,“ informovala mluvčí trutnovské policie Věra Krejčová. Přítomnost alkoholu u řidičů vyloučila dechová zkouška. Vzniklá škoda se pohybuje okolo 170 tisíc korun. Případ vyšetřuje skupina dopravních nehod.

Poškodil vozidlo a z místa nehody ujel

Policisté od začátku týdne pátrají po neznámém motoristovi, který na parkovišti hotelu ve Špindlerově Mlýně narazil do zadní části vozidla Ford Focus. Výtečník z místa nehody navíc ujel. Dvaačtyřicetiletému majiteli způsobil škodu za 20 tisíc korun. Muži zákona po pachateli pátrají a případné svědky celé události žádají, aby poskytli informace na linku 158.

Hlavní silniční tahy do Krkonoš jsou v současnosti sice sjízdné, policisté ale motoristy nabádají ke zvýšené opatrnosti. Jedná se především o komunikace I. třídy. „Policie upozorňuje na možnost souvislé sněhové pokrývky na vozovkách v horských oblastech. Na hlavní komunikaci ve Špindlerově Mlýně je vozovka holá po chemickém posypu, ale pozor na tvorbu náledí na mostech.

V oblasti Velké Úpy je silnice také po chemickém posypu s dobrou sjízdností. Co se týče horského střediska Pece pod Sněžkou, na vozovce je ujetá vrstva sněhu,“ potvrdila policejní mluvčí Věra Krejčová. „Do těchto míst doporučujeme vyjíždět s dostatečným množstvím pohonných hmot pro případ uvíznutí v koloně, zimní výbavou, včetně zimních řetězů,“ dodala.