Po příjezdu na místo policejní hlídka zjistila, že řidič osobního motorového vozidla ŠKODA Felicia s největší pravděpodobností nezvládl řízení, při průjezdu pravotočivou zatáčkou vyjel mimo komunikaci, kde narazil do žulového patníku. Po uvedeném nárazu se automobil převrátil na pravý bok a nekontrolovatelně „doklouzal" až do kovového svodidla. Při uvedené havárii došlo k těžkému zranění řidiče, který byl letecky transportován do nemocnice v Hradci Králové.

Dechová zkouška, které se řidič na místě podrobil, prokázala 1, 44 promile v jeho dechu. Ohledáním dopravního prostředku policisté zjistili, že mladík nebyl v době havárie připoután bezpečnostním pásem. Z dalšího šetření vyplynulo, že šestadvacetiletý výtečník, který v době nehody seděl za volantem dopravního prostředku, není držitelem řidičského oprávnění a navíc má Okresním soudem v Trutnově vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Posledním z prohřešků, který policisté zjistili, je ta skutečnost, že nezodpovědný účastník silničního provozu užil k jízdě vozidlo bez svolení jeho majitele. Hmotná škoda, ke které v souvislosti s uvedenou havárií došlo, byla vyčíslena na 18 tisíc korun.

Zraněný muž je důvodně podezřelý ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněné užívání cizí věci, za které může soud v případě vyslovení pravomocného rozsudku uložit trest odnětí svobody až na tři roky.