Podle policie bylo příčinou nehody nedání přednosti v jízdě. "Řidička jedoucí po hlavní komunikaci odbočující vlevo na Vlčickou ulici nedala přednost v jízdě protijedoucímu vozidlu Škoda Fabia, které mířilo na Trutnov," uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Následoval čelní střet. Stříbrná Škoda Octavia byla nárazem odhozena a zadní částí narazila do dopravní značky. Modrá Fabie skončila v hliněném svahu vpravo mimo silnici. 

Jako první na místě zasahovali dobrovolní hasiči z Černého Dolu - Čisté, kteří náhodou projížděli kolem bouračky. O chvíli později se k nim přidali přivolaní profesionální hasiči z Trutnova a zdravotníci. "Hasiči se ihned zapojili do asistence záchranářům při ošetřování zraněných osob. Po prvotním ošetření a zajištění byli všichni účastníci nehody převezeni do nemocnice," sdělila mluvčí hasičů Martina Žahourková.

Pět zraněných převezly sanitky do trutnovské nemocnice. Hasiči zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny, zabezpečili obě auta proti požáru a naložili je na odtah. Policie mezitím zjišťovala příčiny nehody a míru zavinění. "Provedená dechová zkouška u obou řidičů vyloučila požití alkoholu," upřesnila policení mluvčí.

Předběžná škoda byla vyčíslena na 165 tisíc korun. Nehodu stále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Trutnově.