Pětatřicetiletý pilot doplatil na náraz do stodoly. Jeho Škoda Fabia do ní nalétla bokem, tedy ze strany, odkud je pilot nejméně ochráněn.

Pro Vágnera byla auta vše. Věnoval se jim už od mládí, vždyť doma měl velký vzor. Jeho tatínek pracoval v továrním týmu Škoda, byl mechanikem legendárního norského jezdce ve službách mladoboleslavské automobilky Johnyho Hauglanda.

Jeho syn se potatil, v českých soutěžích byl považován za velkého odborníka, jehož parádní disciplínou bylo nastavení podvozku.

Ale také samozřejmě závodil, poslední soutěž jel s Petrem Grossem, další veličinou českého rallye. Známý navigátor, dlouholetý účastník mistrovství světa, skončil po nehodě v hradecké fakultní nemocnici.

Grosse lékaři umístili na kliniku anesteziologie a resuscitace hradecké fakultní nemocnice. „Utrpěl velmi vážná poranění hlavy a mozku," řekl náměstek pro lékařskou péči hradecké nemocnice Zdeněk Tušl. Navigátorův stav by však měl být stabiliozovaný.

Nedělní tragédie je prvním letošním smrtelným úrazem při rallye.

„K vážné nehodě se smrtelnými následky došlo na oficiální soutěži po více než roce," upozornil generální sekretář Autoklubu ČR Adam Eliáš. Nehoda je ale dalším argumentem pro odpůrce soutěží, například Miloše Zemana. „Rallye by měla být zrušena," řekl prezident.

Poslední tragédie

26. května 2012 - Ve dvanácté zkoušce Rallye Český Krumlov narazil vůz do kostela, spolujezdec Aleš Zimolka zranění po převozu do nemocnice podlehl.

14. července 2012 - Při nehodě v třetí rychlostní zkoušce Rallye Bohemia zemřel Bohuslav Ceplecha, navigátor jezdce Martina Semeráda.

1. června 2013 - Při nehodě na amatérské Rallye Teplice zemřela čtyřiačtyřicetiletá řidička. Její spolujezdkyně skončila se zraněním v nemocnici.

5. října 2013-  Při nehodě v druhé rychlostní zkoušce Rallye Příbram zemřel spolujezdec Jan Jinderle junior.

9. listopadu 2014 - Po nehodě na Rallye Krkonoše zemřel jezdec Miloš Vágner. Jeho navigátor Petr Gross byl převezen vrtulníkem do nemocnice.

(fej, čtk)