Třicetiletý řidič, který nehodu způsobil, se účastnil setkání majitelů vozidel značky Mustang v Krkonoších. K nehodě došlo při neorganizované individuální jízdě tohoto vozidla mimo program setkání. Vůz měl půjčený z pardubické společnosti Ford Auto In.

"Vozidlo je ve vlastnictví naší společnosti a bylo jeho řidiči zapůjčeno na víkend k soukromým účelům. Je nám líto, že k nehodě došlo, a soucítíme se všemi poškozenými," uvedl v prohlášení Jan Myslivec, výkonný ředitel Auto In.

"My jsme nezávodili, nedocházelo tam k předjíždění. Byli jsme za sebou, vezl jsem syna řidiče toho červeného vozu," citovala TV Nova řidiče, který nehodu způsobil. "Ta věc se neměla stát. Příbuzným bych chtěl vzkázat upřímnou soustrast. Mrzí mě to, chtěl bych být té rodině co nejvíc nápomocen. Protože je to neodpustitelné," vyjádřil se.

Tragická nehoda u Špindlerova Mlýna: čelní střet nepřežil jeden z řidičů.
VIDEO: U Špindlerova Mlýna se srazila dvě auta, řidič jednoho z nich je mrtvý

"Potkala jsem je v Herlíkovicích, když jsem jela na výročí hasičů. Jeli jako blázni, ale to je viděl asi kde kdo. Mustang jen tak někdo nepřehlídne," popsala situaci jedna ze svědkyň. Hasiči ze Špindlerova Mlýna zasahovali u těžké nehody zrovna v den, kdy si připomínali na oslavách ve městě 125. výročí založení místního požárního sboru.

"Vrahu, zabil jsi mi kamaráda a souseda. Doufám, že Tě v životě nepotká nic dobrého, protože chyba se může stát, ale takovým způsobem, jakým jsi zabil nevinného člověka a druhého poslal do nemocnice s pravděpodobnými trvalými následky, je neodpustitelné," píší pak Vojtěchu Ch. lidé na jeho facebookovém profilu. 

"Potkal jsem tě 5 minut, než se to stalo, jel jsem s dcerou na nákup a jel jsi jak hovado. Proč to vždycky odnesou nevinní a takoví jako ty jsou ok. Karma zdarma!" píše další. 

Jsou však i mírnější komentáře: "Lidi, neblázněte. Já ho vůbec neznám, možná byl machýrek, určitě udělal obrovskou chybu, stalo se neštěstí, ale nekamenujte ho. Od toho je soud, který mu s největší pravděpodobností vyměří nepodmíněný trest. Několik měsíců poběží vyšetřování, pak nejméně rok či déle soud, pak čekání na nástup do výkonu trestu a trest samotný. To znamená přinejmenším 5 let na prd. A žít s tím bude do konce života. Třeba je to idiot, ale určitě nikoho zabít nebo zmrzačit nechtěl. Trest si nepochybně zaslouží, ale to není vendeta a nic to nezmění na tom, že někomu ublížil. Nejde to vzít zpátky, nejde to odčinit, nejde se účinně omluvit. Jediné co může udělat, pokorně přijmou trest," napsal diskutér.

Třicetiletý řidič jel od Vrchlabí směrem na Špindlerův Mlýn a v pravotočivé zatáčce se v protisměru čelně střetl s vozem Škoda Rapid. Řídil ho zástupce ředitele Vojenského zpravodajství brigádní generál Milan Jakubů, který zemřel na místě. Jeho sedmačtyřicetiletou spolujezdkyni záchranáři převezli vrtulníkem s těžkým zraněním do fakultní nemocnice v Hradci Králové. Řidič a dvanáctileté dítě z mustangu skončili s lehkými zraněními v nemocnici ve Vrchlabí. 

Veliká ztráta kolegy

Informace o tragickém úmrtí Milana Jakubů se objevila v pondělí na webu Vojenského zpravodajství. „S velikou lítostí oznamujeme, že v sobotu 21. září, při automobilové nehodě u Špindlerova Mlýna, tragicky zemřel zástupce ředitele Vojenského zpravodajství, brigádní generál Milan Jakubů. Pro celé Vojenské zpravodajství a bezpečnostní komunitu jde o velikou ztrátu kolegy, který vedle vysokých profesionálních kvalit byl především slušným a čestným člověkem,“ oznámili zástupci Vojenského zpravodajství na webu.

„Milan Jakubů celý svůj profesní život zasvětil bezpečnosti naší země a našich občanů. Je tragickou ironií osudu, že jeho život skončil právě tímto způsobem,“ uvedl k události ředitel Vojenského zpravodajství, brigádní generál Jan Beroun.

Čelní srážka se sportovním vozem Ford Mustang u Špindlerova Mlýna připravila o život nevinného 49letého řidiče.Zdroj: hasiči Špindlerův Mlýn

Vyšetřování kriminalisty

Tragickou dopravní nehodu intenzivně vyšetřují trutnovští kriminalisté. "Znalecké zkoumání v oboru dopravy, jehož závěry pro nás budou velmi důležité, již bylo zadané," sdělila policejní mluvčí Ivana Ježková. "Řidič sportovního vozu v tuto chvíli ještě nebyl z důvodu hospitalizace vyslechnut, dvanáctileté dítě již bylo z nemocnice propuštěno a svědectví kriminalistům poskytlo," informovala.

Orientační zkouška na přítomnost alkoholu v dechu u 30letého řidiče měla negativní výsledek. "Nicméně čekáme ještě na výsledek odběru krve a s tím související toxikologický rozbor. Očekáváme také výsledky nařízené soudní pitvy u zemřelého řidiče z druhého vozidla," doplnila.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 1,3 milionu korun.

Tragická nehoda u Špindlerova Mlýna: čelní střet nepřežil jeden z řidičů.
Nehodu u Špindlerova Mlýna nepřežil 49letý řidič

V souvislosti s vyšetřováním kriminalisté žádají veřejnost, a to očité svědky nehody, případně majitele vozidlových kamer, kteří zaznamenali okolnosti těsně před nehodou, ať na linku 158 poskytnou svědectví.

"Případně ať operačnímu důstojníkovi předají na sebe kontakt. Vzhledem k tomu, že se dopravní policisté souběžně zabývají i případným porušováním pravidel v silničním provozu, ke kterému mohlo docházet v sobotu 21. září v souvislosti s jízdou sportovních vozidel značky Ford Mustang na Trutnovsku, konkrétně v okolí Špindlerova Mlýna, Vrchlabí a Benecka, přivítáme obdobná svědectví i k tomuto jednání," požádala veřejnost o spolupráci policejní mluvčí Ivana Ježková.