„Zapadlé vozidlo nebylo schopné vyjet kvůli tomu, že mělo letní pneumatiky. Nasadili jsme sněhové řetězy a automobil doprovodili na náměstí, kde je rovinatý terén,“ popsali zásah špindlerovští hasiči.

V pátek o půl osmé ráno se čelně srazila dvě auta na silnici mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem v místě častých dopravních nehod v lokalitě Studené koleno. Došlo při tom k lehkému zranění.

Lavinová měření, tvorbu grafů sněhové pokrývky a vyhodnocování stupně lavinového nebezpečí provádí tento týden na Dvoračkách v Krkonoších frekventanti základní školy Horské služby v rámci výcviku.
VIDEO: Na horách napadl za pět dní metr sněhu, lavinové nebezpečí je značné

V pátek o půl osmé ráno se čelně srazila dvě auta na silnici mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem v místě častých dopravních nehod v lokalitě Studené koleno.V pátek o půl osmé ráno se čelně srazila dvě auta na silnici mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem v místě častých dopravních nehod v lokalitě Studené koleno.Zdroj: hasiči Špindlerův Mlýn

V pátek před pátou hodinou odpoledne zasahovali špindlerovští hasiči u spadlého stromu, který spadl na silnici pod zastávkou Davidovy boudy a bránil v průjezdu ze Špindlerova Mlýna na Špindlerovu boudu. Po příjezdu hasičů byl strom již rozřezán pravděpodobně vlastníkem přilehlé nemovitosti. Hasiči uklidili kmen stromu tak, aby neblokoval provoz a průjezd kolem byl bezpečný.

Zásahy hasičů v hradeckém kraji od půlnoci do 8 hodin ráno, 4.2.
Bez proudu je v kraji už jen 500 domácností, hasiči však měli stovky výjezdů

Další strom spadl v pátek po 17. hodině na část komunikace na špindlerovském sídlišti Bedřichov. Hasiči strom odklidili a cesta byla poté znovu průjezdná.

Ve středu blokoval silnici do Pece pod Sněžkou kamion, který se nemohl rozjet. Místní hasiči ho odtáhli na čerpací stanici do Pece pod Sněžkou, aby se mohl otočit. Při nájezdu na čerpací stanici se kamion na zasněžené vozovce dostal příliš blízko k dopravnímu značení a bylo nutné jej na několikrát vymanévrovat zpět na silnici ve spolupráci s trutnovskou cisternou.

V Peci pod Sněžkou blokoval provoz na silnici kamion, hasiči ho odtáhli na čerpací stanici.V Peci pod Sněžkou blokoval provoz na silnici kamion, hasiči ho odtáhli na čerpací stanici.Zdroj: hasiči Velká Úpa - Pec pod Sněžkou

Do sněhového mantinelu zapadl ve středu odpoledne u Spáleného Mlýna v Malé Úpě menší polský autobus, vzápětí jej následoval linkový autobus.

„K vytažení jsme chtěli použít kurty, ale na kluzkém povrchu nepomáhaly ani podmetací řetězy. Protože to vypadalo, že vyproštění autobusů bude nad naše síly a možnosti, povolali jsme na místo vyprošťovací automobil z trutnovské stanice. Posyp štěrkem byl neúčinný, okamžitě se zamačkával do ujeté vrstvy sněhu. Oba autobusy se podařilo dostat ze sněhového mantinelu až po nasolení prostoru pod koly,“ informovali o zásahu hasiči ze stanice Velká Úpa - Pec pod Sněžkou.