Dle dosud zjištěných informací šestadvacetiletý řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy a při projíždění levotočivé zatáčky dostal smyk, vyjel mimo komunikaci, kde se v korytě potoka převrátil na střechu.

Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče, který byl z místa převezen vozidlem rychlé zdravotnické pomoci do nemocnice ve Vrchlabí. Přivolaní trutnovští policisté provedli na místě dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Hmotná škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun.

Přesná příčina a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření dopravních policistů.

V Černém Dole se také bouralo

V části Fořt ve středu ráno havaroval osobní automobil, který skončil po nehodě částečně na komunikaci. Jedna osoba byla předána do péče ZZS. Hasiči zabezpečili místo události, zajistili vozidlo a provedli na něm opatření proti vzniku požáru. Odpojili také akumulátor. Po došetření nehody vyprostily jednotky auto a odstavily jej na kraj vozovky. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí a JSDH Hostinné.

Zahořely saze

Tři jednotky hasičů (HZS Dvůr Králové nad Labem, JSDH Žireč a Kuks) byly ve středu po popoledni zalarmovány kvůli hlášenému požáru sazí v komíně rodinného domu v části Žireč. Jednotky provedly průzkum a zkontrolovaly komín, v tu chvíli už z něj nešly ani plameny, ani jiskry. Hasiči strhli saze a postarali se o vyčištění. Komínové těleso nebylo poškozeno, událost se obešla beze škody.

Nehoda v Trutnově
Automobily skončily mimo vozovku