K události došlo v neděli krátce před 19. hodinou v Horské ulici v Trutnově. Šofér vozu Ford Focus pod vlivem alkoholu nezvládl řízení a na přímém úseku narazil zezadu do jedoucího vozidla Škoda Fabia. Potom ještě v odstavném pruhu naboural do zaparkovaného automobilu Chevrolet.

"S řidičem Fordu policisté provedli dechové zkoušky na alkohol s poměrně rekordními výsledky, 3,51 a 3,59 promile. Na místě mu proto zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Celková hmotná škoda je předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun," oznámil trutnovský policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Epidemiolog Roman Prymula
Roman Prymula: Po bitvě je každý generál

Při nehodě utrpěl řidič a spolujezdec z vozidla Škoda lehké zranění. Do péče si je převzali přivolaní záchranáři. Po ošetření v místní nemocnici lékař oba propustil do domácího léčení.

Provinilci nyní v případě odsouzení z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až 3 roky vězení, peněžitý trest nebo zákaz řízení.

"Jízda pod vlivem alkoholu je hazard. Policisté na Trutnovsku proto budou i nadále pokračovat v provádění silničních kontrol, které bude ještě intenzivnější," zdůraznil Lukáš Vincenc.