Vážná nehoda skončila zraněním muže, který byl transportován do vrchlabské nemocnice. "Provedená dechová zkouška vyloučila případné ovlivnění řidičky alkoholem. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun," sdělila Lucie Konečná.

Sedmatřicetiletá řidička srazila na přechodu pro chodce devětašedesátiletého muže, který byl transportován do vrchlabské nemocnice.Zdroj: Policie ČR

Policisté v této souvislosti apelují na chodce, aby v této roční době, s dřívějším stmíváním, dbali na svoji lepší viditelnost, pokud se pohybují v blízkosti silnice.

Pro chodce a cyklisty mají tyto rady:

- používejte reflexní a fluorescenční materiály a kombinujte je, abyste byli dobře vidět za světla i za tmy

- reflexní předměty umístěte nejlépe ke konci rukávů, blízko ke kolenům a do úrovně pasu (cyklisté také na přilbu a kolo)

- dětem pořiďte oblečení, školní brašny a doplňky opatřené reflexními a fluorescenčními bezpečnostními prvky

- nejenom automobily mají povinnost svítit, také cyklista je povinen za snížené viditelnosti mít rovněž za jízdy rozsvícen světlomet s bílým světlem svítícím dopředu a zadní svítilnu se světlem červené barvy nebo přerušovaným světlem červené barvy; varovné blikající koncové světlo lze spatřit až do vzdálenosti 1000 metrů, řidič auta tak může cyklistu včas vidět a přizpůsobit rychlost jízdy dané situaci

"Chodec za snížené viditelnosti je povinen být označen reflexními prvky mimo obec. Přesto však policisté doporučují, aby chodci měli tyto prvky i v obci, protože tím mnohonásobně zvýší šanci, aby je mohli řidiči spatřit včas a správně zareagovat," doplnila Lucie Konečná.

Nehoda v Janských Lázních.
Víkend se nesl ve znamení havarovaných vozidel