Odjel s ní o pár metrů dál, tam ze zaparkované Audi ukradl státní poznávací značku a další věci z automobilu. Značku připevnil na ukradené auto a vydal se směrem do Hradce Králové. Tam ho ovšem u hlavního vlakového nádraží chtěli při silniční kontrole zastavit královéhradečtí policisté.

"Muž jim však nezastavil a rychlou jízdou pokračoval přes centrum města. Přitom projel světelnou křižovatku na červenou a lehce se střetl s projíždějícím vozidlem Mercedes. Ani to zloděje ho neodradilo od úmyslu pokračovat v jízdě. Po chvíli však zřejmě nezvládl odbočovací manévr a vyjel na chodník, kde poškodil dopravní značku a s vozidlem se otřel o vzrostlý strom. Nakonec narazil do zaparkovaného vozidla Škoda Fabia. Tím jeho ujíždění skončilo a muži zákona jej zadrželi," popsal zásah policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Policisté zjistili, že registrační značky nesouhlasí s vozidlem a poznali i to, že vůz i značky jsou kradené. Ukázalo se také, že muž není držitelem řidičského oprávnění a má vysloven zákaz řízení až do března roku 2019. Při pronásledování vozidla naštěstí nedošlo k žádnému zranění, pouze ke škodě na majetku, která se celkově vyšplhala na téměř 80 tisíc korun.

"Nyní je dvaadvacetiletý muž ve vazbě, rozhodl o tom soudce Okresního soudu v Trutnově. Přihlédl i k tomu, že pachatel byl již v minulosti opakovaně odsouzen za majetkovou trestnou činnost, naposledy v loňském roce k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Celý případ nadále šetří trutnovští kriminalisté, kteří nyní vyhodnocují, zda se recidivista nedopustil ještě nějakého dalšího protiprávního jednání, rovněž vyhodnocují i způsob jeho jízdy, kterou se snažil policistům ujet," popsal Lukáš Vincenc.

Muž si již vyslechl obvinění z přečinů krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí, ze které mu v případě uznání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let.