Za pondělí se k tragickým bilancím přičetla nehoda ze Šumperska, při níž zahynul řidič jednoho z havarovaných aut. V pondělí zemřel také třiasedmdesátiletý řidič traktoru u Dubé na Českolipsku. Událost se ale pravděpodobně nezapočítá do bilance nehod, protože se neodehrála na silnici, ale v těžko dostupném terénu.

Od začátku července do nedělní půlnoci policisté registrovali 7200 nehod, o 707 méně než loni. Těžká zranění při nich utrpělo 171 lidí, dalších 2166 se zranilo lehce. Oproti loňsku se snížil nejen počet nehod, ale i počet těžce a lehce zraněných. Zvýšil se ale počet havárií, které zavinil alkohol, a to o 14.

V pondělí 31. července došlo v bludovském kopci k tragické dopravní nehodě.V pondělí 31. července došlo v bludovském kopci k tragické dopravní nehoděZdroj: HZS Olomouckého kraje

Příznivější je bilance nehodovosti za uplynulých sedm měsíců ve srovnání se stejným obdobím minulého roku. Na silnicích se do 30. července odehrálo 50 999 nehod, což je o 5362 nehod méně než loni.

Kde v Česku raději sundat nohu z plynu a kde je naopak bezpečno? Většinu kritických úseků bychom na mapě nehodovosti nalezli i v minulosti. Najdou se však mezi nimi i pozitivní výjimky
Kde a proč Češi nejčastěji bourají? Důvodů je celá řada, vede vysoká rychlost

Mezi oběťmi letošních červencových nehod tradičně převažovali řidiči osobních aut, o život jich podle předběžných údajů přišlo 13. Další čtyři usmrcení byli spolujezdci v osobních vozech, tři řidiči nákladních automobilů, jeden spolujezdec, devět motocyklistů a jeden spolujezdec na motocyklu.

Při nedávné tragické nehodě dvou autobusů na dálnici D1 u Brna zemřel řidič autobusu. Na silnicích zahynul v červenci také jeden cyklista a tři chodci.