Řidiči hromadné dopravy jsou zvyklí na ledacos. Když ale vidí plameny, i pro ně je to situace nezvyklá a hodně nepříjemná.

Oheň zcela poničil kloubový autobus ve středeční podvečer v Mladých Bukách. „Podle devětatřicetiletého řidiče začal hořet během jízdy. Viděl v zadní části plameny, které se mu po zastavení nepodařilo uhasit. On sám se nadýchal zplodin a byl převezený do nemocnice k ošetření. Naštěstí jel sám, bez pasažérů," informovala Šárka Pižlová z trutnovské policie.

Na místo vyrazily tři jednotky hasičů – profesionální z Trutnova a dobrovolní z Mladých Buků a Horního Starého Města. „Autobus začal hořet během manipulační jízdy ve směru na Svobodu nad Úpou. Plameny vyšlehly ze zadní části kloubového autobusu Iris, kde je motorový prostor. Řidič se snažil ještě před příjezdem hasičů oheň zkrotit, ale bezúspěšně. Požár, který zasáhl dvě třetiny vozidla, hasiči lokalizovali krátce po 18. hodině a zlikvidovali během následující hodiny," informovala mluvčí krajských hasičů Martina Žahourková. Příčiny jsou v šetření, s největší pravděpodobností se jednalo o technickou závadu. Škoda je předběžně odhadnutá na 3 miliony korun.