„K simulované nehodě autobusu a osobního vozidla dojde na křižovatce silnic č. II/300 a č. II/284 v Miletíně. V osobním vozidle zůstávají zaklíněné dvě osoby, autobus se po srážce převrací na bok. Uvnitř je v té době zhruba 15 cestujících. Na místo se ihned sjíždějí složky Integrovaného záchranného systému Královéhradeckého kraje okresů Jičín a Trutnov.

Hasiči vyprošťují zaklíněné osoby a vyzkouší si laické třídění podle metody START (snadné třídění a rychlá terapie) a pomocí barevných identifikačních náramků přetříďují záchranné službě zraněné osoby podle závažnosti zranění. Záchranáři ošetřují a převážejí zraněné do nemocnice.“

Policie ČR v místě uzavírá komunikaci a odklání dopravu. „Po vyproštění a transportu všech zraněných Policie ČR vyšetřuje příčinu nehody,“ říká k zásahu tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.

Cílem cvičení je prověřit systém vyrozumění jednotlivých složek integrovaného záchranného systému a dotčených orgánů státní správy a samosprávy, připravenost a koordinaci zúčastněných složek při události s větším počtem zraněných, prvotní laické třídění START atd.