Právě tak obezřetně se zachoval příslušník odolovské věznice, když v pondělí odpoledne skočil do silného proudu řeky Úpy v Úpici, aby zachránil pětiletou topící se dívku.

"Ani na vteřinu nezaváhal a jeho čin si rozhodně zaslouží nejedno ocenění," komentoval mluvčí trutnovské policie Udo Ertner. S tím se ztotožňuje i ředitel věznice v Odolově Jiří Beneš. „Jsem velice potěšen. Náš mladý zaměstnanec nechce být nikde medializován. Ale my ho určitě navrhneme na vyznamenání," řekl Deníku.

Pětiletá dívenka spadla z dosud nezjištěných příčin do koryta řeky Úpy v ulici Maxima Gorkého. Po vydatných víkendových deštích ji rychlý a silný proud unášel několik stovek metrů. „Obětavý mladík, který šel zrovna kolem s manželkou na procházku, bez okolků skočil do vody a s nasazením života se k dívce dostal. Po několika desítkách metrů ji vynesl na břeh. Ihned jí poskytl první pomoc. Trvala několik minut, až do příjezdu záchranářů," dodal Udo Ertner.

Jak jsme již informovali v úterním vydání, holčičku se díky rychlému zásahu nejen zmíněného muže, ale i dalších záchranářů podařilo oživit a vrtulník s ní odletěl do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Na místě byli i profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní z Úpice s několika zásahovými vozidly a čluny. „Jeden z hasičů, člen posttraumatického týmu, poskytl nezbytnou psychologickou pomoc příbuzným zraněné dívky," upozornila Martina Žahourková, mluvčí Hasičského záchranného sboru, jehož členové se záchranné akce účastnili.