Nehoda si vyžádala celkem sedm zraněných. Řidička osobního vozidla Škoda Fabia jela ve směru od Železného Brodu na Turnov. V místech poblíž autobusové zastávky se rozhodla své vozidlo otočit zpět do opačného směru. Ve chvíli, kdy se otáčela, vyjel ve směru od Turnova na Železný Brod ze zatáčky řidič automobilu Škoda Superb.

Když viděl řidičku s Fabií již ve svém jízdním pruhu, zareagoval na situaci prudkým bržděním, čímž se jeho vozidlo dostalo do protisměru. Zde v tuto chvíli jelo ve směru od Železného Brodu osobní vozidlo Hyundai, se kterým se vozidlo Škoda Superb čelně střetlo. Následkem střetu obou aut se Hyundai odrazil pár metrů dozadu, kde dále narazil do dvou za ním jedoucích cyklistů. S Fabií se ani jedno z vozidel, ani cyklisté nesrazili. Na místě zasahoval vrtulník letecké záchranné služby.

Ve Suprebu cestovali tři lidé, ve vozidle Hyundai řidič a spoujezdec. Jak informovala policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová, všichni z automobilů i oba cyklisté utrpěli při nehodě zranění a byli zdravotnickou záchrannou službou rozváženi do nemocnic v Liberci, Jablonci nad Nisou, v Hradci Králové a do Prahy. Těžké zranění utrpěl řidič Superbu a jedna osoba z auta Hyundai, dále jeden spolucestující z vozidla Superb utrpěl středně těžké zranění. Oba cyklisté byli ošetřeni v turnovské nemocnici, odkud je lékaři pak pustili do domácího léčení. Policisté provedli u cyklistů a řidiče vozidla Hyundai orientační dechové zkoušky na alkohol, které byly ve všech případech negativní.

U řidiče Superbu dechovou zkoušku z důvodu jeho vážného zranění provést nemohli, vyžádali si proto v rámci odborného lékařského vyšetření odběr krve. Škoda na vozidlech nebyla zatím vyčíslena. Nehodou se nyní dále bude zabývat Služba kriminální policie a vyšetřování v Semilech, kdy míra zavinění ze strany jednotlivých účastníků je předmětem dalšího šetření.