Poklidná obec se o víkendu proměnila v neklidné dopravní místo. Už v pátečních večerních hodinách došlo k nehodě vozidla Peugeot. Jeho řidič nezvládl jízdu do mírné pravotočivé zatáčky, vyjel mimo silnici a narazil do oplocení a podezdívky jednoho z domů. „Poté místo havárie opustil, aniž by událost nahlásil na policii. Na vozidle byla odhadnuta škoda na 50 tisíc korun a na oplocení dalších pět," sdělila policistka Libuše Holá.

Mnohem horší následky ale mohla mít nedělní nehoda mezi Chvalčí a Petříkovicemi. Dvacetiletý řidič za denního světla vlivem nepřiměřené rychlosti dostal na mokré vozovce smyk, který nezvládl ukočírovat a vjel do protisměru. „Zde se čelně střetl se Škodou Octavia Combi 23letého řidiče, která po nárazu vyjela vpravo mimo vozovku a narazila pravým bokem do lanových svodidel," objasnila příčinu další nehody Libuše Holá.

Po nehodě museli do nemocnice

Při nehodě se navíc zranily dvě osoby, které musely na ošetření do nemocnice. Jedna z nich musela být navíc hospitalizována. „Dechové zkoušky na alkohol měly negativní výsledek. Celková škoda je odhadována na více než 100 tisíc korun," dodala Libuše Holá z policejní stanice.