Policisté reagovali neprodleně na oznámení tím, že se z Vrchlabí přemístili do Špindlerova Mlýna k Dívčí lávce. Zanedlouho terénní vůz projel kolem hlídky a jel do centra města. Policisté ho začali pronásledovat a chtěli ho předepsaným způsobem zastavit, avšak vozidlo začalo zrychlovat.

Vysokou rychlostí téměř 150 km/h. projelo kolem místního aquaparku, kde se v tu dobu pohybovalo celkem dost lidí. Poté dostalo smyk, vyletělo mimo vozovku a následně tam narazilo do stromu. Po nárazu bylo vymrštěno zpět na komunikaci a samovolně pokračovalo, než řidič vozidlo zabrzdil. Jelikož bylo z rychlých pohybů osádky uvnitř zřejmé, že chtějí utéct, policisté je za pomocí donucovacího prostředku hrozba namířenou střelnou zbraní vyzvali k opuštění vozidla a dále k tomu, aby nekladli odpor při jejich zajištění.

Policisté poté zajistili 29letého řidiče, který není držitelem řidičského oprávnění a jeho 28letého spolujezdce, oba pod vlivem alkoholu. Řidič nadýchal 1,10 promile alkoholu v dechu, test na drogy měl pozitivní. Na výzvu policistů, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu, vyhověl. Jakmile pominuly důvody zajištění, mužům pouta odňali.  

Při dopravní nehodě nedošlo k vážnému zranění a případ šetří dopravní policisté z Trutnova.

Zdroj: Youtube