Na místo okamžitě vyrazila polská horská služba, kterou zalarmovali svědci pádu, a zapojili se i místní horští záchranáři společně s posádkou vrtulníku Kryštof 6.

"Vzhledem k silnému větru nebylo možné provést vysazení záchranářů z vrtulníku přímo u pacienta. Přistát se nakonec podařilo až na místě v závětří Studniční hory. Posádka LZS se společně se záchranáři HS ČR přesunula 2 km ke Slezskému domu a dále pokračovala pěším výstupem na mačkách po Jubilejní cestě až nad zraněného," popsali komplikovaný zásah záchranáři na svém Facebooku.

Na místě záchranář sestoupil ke zraněnému, ošetřil ho a zajistil mu podání léků proti bolesti pomocí inhalační analgézie. Poté byla nosítka se zraněným mladíkem pomocí lan vytažena z hloubky 150 metrů a následoval transport na vzdálenost 150 metrů zledovatělým terénem zpět ke Slezskému domu.

Ukrajinec Jaroslav Stolbukha žije v manželkou v Trutnově, přestěhoval se tam z Kyjeva v červenci 2020.
Do Trutnova se přestěhoval z Kyjeva, teď trne. Válka je uměle vyvolaná, tvrdí

"Zde byl pacient přeložen na sněžný skútr a dále převezen k vrtulníku, který jej transportoval do traumacentra ve Fakultní nemocnici Hradec Králové," uzavřeli záchranáři.