„Událost byla na operační středisko královéhradecké záchranky nahlášena po půl druhé. Podle prvních informací ženě její bolestivé zranění znemožnilo chůzi a byla tak odkázána na pomoc záchranářů. Vzhledem k nepříznivým klimatickým podmínkám a nedostupnosti místa ženě rovněž hrozilo rychlé podchlazení," popsal situaci Ivo Novák, mluvčí Zdravotnické záchranné služby v Hradci Králové. Do terénu se vydali záchranáři z Horské služby a přiletěli také letečtí záchranáři a lanovým podvěsem. „Posádka LZS Kryštof 6, doplněná o hasiče leteckého záchranáře, dorazila na místo i přes poměrně nepříznivé počasí po necelých čtyřiceti minutách a po krátkém průzkumu zraněnou ženu v terénu nalezla," dodal Ivo Novák. S leteckými záchranáři na místo dorazili i členové Horské služby. Společně ženě poskytli základní ošetření, zafixovali jí poraněnou končetinu a připravili k transportu v podvěsu pomocí speciální transportní sítě. „Nešťastnou turistku pod vrtulníkem dopravili záchranáři k sanitce. V ní ji posádka záchranářů s lékařem ze základny v Trutnově mohli definitivně vyšetřit a zajistit tepelný komfort. U ženy vyslovili mimo jiné podezření na zlomeninu dolní končetiny, se kterým byla sanitkou transportována k chirurgickému ošetření v trutnovské nemocnici," dodal k případu Ivo Novák.

Dvě řidičky nezvládly vozy na Semilsku

Semilsko - Během středečního večera a čtvrtečního rána se na vozovkách regionu příliš nedařilo dvěma ženám, řidičkám. Citroën Saxo vyjel v půl deváté večer z komunikace a převrátil se na střechu na silnici při výjezdu ze Semil směrem na Cimbál. V oznámení na tísňovou linku zaznělo, že řidička vozu je uvnitř. Když semilští profesionální hasiči dorazili na místo, byla už z vozu venku a komunikovala. Zdravotníci ji odvezli na vyšetření do nemocnice. Aby hasiči mohli s autem manipulovat, museli nejprve motorovou pilou prořezat okolní křoví. Poté pomocí navijáku otočili vůz na kola a vytáhli ho na silnici. Po dobu zásahu hasiči usměrňovali provoz na komunikaci.

Ranní nehoda se stala v před šestou hodinou v Roprachticích. Osobní vůz Renault Laguna sjel ze silnice a zůstal na boku. Lehce zraněná žena byla při příjezdu hasičů mimo vozidlo. Jednotka provedla protipožární opatření, usměrnila provoz na silnici a vůz odtáhla na bezpečné místo.