Kara Trutnov - Valosun Brno 107:78 (20:17, 54:43, 74:55). Body: Hartigová 33, Hindráková 21, Křížová a Mišurová 12, Štěpánová 10, Šnajdrová 8, Skutilová 5, Záplatová 4, Ivanová 2 - Vlková 25, Zrůstová 17, Belanská 16, Louden 13, Kysilková 5, Mrhálková 2. Rozhodčí: Kapl, Janovský. Fauly: 18:13, TH: 10/8 - 17/12, trojky: 5:12, diváků: 898. Nejlepší hráčka: Michala Hartigová (Kara Trutnov).

Kdo by si to byl pomyslel před šlágrem ligového kola, že Kara dosáhne tak výrazného vítězství a přidá zápis do "Top Ten" nastřílených bodů ve své ligové historii. Ambiciózního soupeře jasně přehrála a potěšila další velmi početnou návštěvu v trutnovské hale jak výsledkem, tak předvedenou hrou. Faktem zůstává, že hostující celek dorazil pouze se sedmi hráčkami do hry, když postrádal podkošové opory Miller (seděla v civilu na lavičce kvůli bolavému kolenu) a Svobodovou (zranění). Svoji sílu tak projevil při střelbě z dlouhé vzdálenosti, ale ani dvanáct trojek Valosunu nestačilo na příznivý výsledek.

Začátek vyšel lépe brněnským svěřenkyním bývalého kouče mužské reprezentace Hummela, které se po vydařené trojkové palbě Belanské ujaly vedení 6:10. V domácím koši pak skončily i průniky Vlkové a dobře rozjetý zápas povzbudil oslabený hostující celek. Domácí tým se záhy začal prosazovat a uplatňovat výškovou převahu, když přetočil skóre z 10:14 na 20:14. V 11. minutě Zrůstová ztenčila rozdíl na minimum (20:19), poté znovu udeřila trojkou Belanská (26:24) a trutnovský trenér Petrovický se hněval na svoje hráčky za špatnou obranu. Naproti tomu v útoku Kara využívala schopností Hartigové, která jen ve druhé čtvrtině zaznamenala 14 bodů a v 15. minutě zvedla náskok na 41:28. Olympijská reprezentantka stylově zakončila i první poločas, když skórovala po výborné přihrávce Ivanové.

Po změně stran šla do první sestavy i dorostenka Skutilová. Jedna z krásek ženské ligy, jak ji vyhodnotil časopis Basketmagazín, se domácím divákům ukázala velmi dobře. Její trefa posunula skóre na 72:48 ve 25. minutě. Rozhodnuté utkání neztratilo na zajímavosti ani v dalším průběhu, Kara bavila nadšené fanoušky útočnou hrou s pěknými kombinacemi celého týmu a minutu a půl před koncem přišla i v pořadí třiadvacátá ligová trutnovská stovka z ruky kapitánky Mišurové.

"Soupeř přijel oslaben o obě své podkošové hráčky, Miller i Svobodovou, což se v utkání projevilo naší naprostou převahou v podkošovém prostoru. V úvodu zápasu jsme se hlavně v obranné části nedokázali přizpůsobit stylu hry soupeře, dostávali jsme lehké koše z dlouhé vzdálenosti. Od druhé čtvrtiny jsme postupně zpřesnili obranu a postupně jsme si dokázali vypracovat rozhodující náskok," řekl k zápasu trenér Kary Trutnov Martin Petrovický. (bk)