Delší trať měřila 24 kilometrů s převýšením 1621 metrů a nejrychlejším borcem byl Radoslav Groh z AKLVK Alpine Po Ski Trab teaumu, jenž doběhl v čase 2:08:54.

Na obou tratích se sešlo 101 mužů a 17 žen v jedenácti kategoriích počínaje OPEN příchozích, kadetů, juniorů i veteránů, a kategorie hlavní. Start byl na náměstí v Janských Lázních. Obě tratě následně vedly na Černou horu, poté do Pece pod Sněžkou, Zahrádky a výstupem přes obávanou velmi strmou Stráň nad autobusovým nádražím v Peci pod Sněžkou. Pak zpět na Černou horu a Janské Lázně. Kategorie muži, veteráni a ženy měly trať ztíženou o výstup na sjezdovku Hnědý vrch.

Akce Noc tuleních pásů 2013 Dynafit byla zahrnuta do Českého poháru ve skialpinismu 2013. „Tento závod patří mezi nejtěžší v České republice. Ani ne snad náročnými sjezdy, ale tím, že celý probíhá v noci. Nemusíme se tedy pouštět do volného terénu, vystačíme si se sjezdovkami a značenými cestami. To nám také umožňuje připravit vše v Krkonošském národním parku", řekl hlavní organizátor oblíbeného klání Jiří Pleskač.

(msk, to)