Svěřenkyně kouče Jozefa Rešetára však v hale brněnského Valosunu neuhájily nadějný stav ze závěru základní hrací doby a co víc, v prodloužení odešly poraženy.

Překvapení na úkor favorita se tak na úvod vyřazovacích bojů nekonalo. Motivaci a vůli ale trutnovským basketbalistkám úvodní porážka nesebrala. Zvlášť, když hned druhý duel bude tuto sobotu (17.30) hostit sportovní hala při ZŠ Komenského. Přání hráček a fanoušků je jasné: po sobě musí být stav série vyrovnán a o pomyslný mečbol se může Kara rvát i ve druhém duelu hraném v moravské metropoli, tentokrát v úterý 31. března.

Valosun KP Brno – Kara Trutnov 82:71 po prodloužení (18:14, 40:34, 57:54, 68:68)

Body: K. Sedláková 20, Spragueová a Šípová 17, Vlková 15, T. Pecková 9, Mrhálková a Adámková 2 – Ostarellová 18, Prokešová 15, Mannová 12, Pazderová 11, Ovsíková 9, A. Vacková 6. Rozhodčí: Holubek, Janovský. Fauly: 18:21. Trestné hody: 23/22 – 13/9. Trojky: 4:4. Doskoky: 40:40. Ztráty: 17:14.

V základní části nejvyšší domácí soutěže skončily basketbalistky Kary šesté a do čtvrtfinále proti třetímu Valosunu Brno tak šly v roli outsidera. Jak ale před čtvrtfinálovými boji prohlásil trenér Jozef Rešetár, play off je zcela novou soutěží. Podle jeho slov se také hostující hráčky řídily v úvodní z vyřazovacích bitev. V hale v Králově poli byly soupeřkám zcela vyrovnaným sokem, štěstí se ale přiklonilo na domácí stranu. Valosun totiž vyhrál po prodloužení.

Úvodní body celé série zařídila hned po půlminutě hry hostující Andrea Ovsíková, jinak byly ale v prvním poločase častěji ve vedení domácí hráčky. Přesto právě další dva body Ovsíkové znamenaly v 18. minutě nadějný stav pro Trutnov - 30:34. Poté však následovala desetibodová šňůra brněnského celku, a tak se do poločasové přestávky odcházelo lépe domácím – 40:34.

Nástup do druhé půle sice vyšel lépe Valosunu (42:34), pak se ale začaly čím dál více prosazovat Rešetárovy svěřenkyně. Dvanáct bodů v řadě znamenal další obrat ve skóre, tentokrát ve prospěch Kary (42:46). Dění na palubovce bylo pro diváky zajímavé. Jak by ne, vždyť se skóre přelévalo jako na houpačce. I do závěrečné čtvrtiny ale šel s náskokem, i když těsným, domácí tým.

Těsné vedení si Moravanky udržovaly až do závěru utkání, dvě minuty před koncem ale dva trestné hody Prokešové po delší době převrátily skóre ve prospěch Trutnova. Do konce normální hrací doby zbývala minuta a čtrnáct vteřin, když střela Ovsíkové poslala skóre do podoby 66:68. Po chvíli znovu vyrovnala Pecková a oba týmy do závěrečné sirény promarnily nadějné útoky.

Šlo se tak do prodloužení a ty bohužel v aktuální sezoně podkrkonošským basketbalistkám nevycházejí. Na úvodní čtyři body Spragueové ještě odpověděla trojkou Ostarellová, pak už ale do síťky mířily přesně jen domácí hráčky a úvodní díl čtvrtfinálové série dovedly k vítězství 82:71.

Mimochodem, v prodloužení ztratila Kara již čtvrtý duel v sezoně. Ve Středoevropské lize odešla podobně smutně z duelu na palubovce rumunského Alba Iulia, ale i z rozhodující bitvy o postup do Final Four této soutěže, doma proti Nymburku. V Ženské basketbalové lize pak odešla bez úspěchu z nastaveného času na konci února v hale pražské Slavie.

Výsledky zbylých sérií

ZVVZ USK Praha – VŠ Praha 94:46, Sokol Hradec Králové – BLK Slavia Praha 85:65, Basketball Nymburk – BK Imos Brno 71:68.