TJ JM Chodov – 1. HK Dvůr Králové 26:23 (14:10)

Dvoráci zahájili duel prachbídně a stejně jako v týden starém utkání zcela prohospodařili samotný začátek. Opět brzy prohrávali 0:4 a přesná střelba byla u hostů takřka neřešitelným problémem. Nutno říci, že velmi dobře zachytali domácí brankáři, přesto jim hosté úlohu často zlehčovali. Především se nedařilo spojkám, z nichž se střelecky prosadil pouze Michalík. Po počátečním zmaru dvorští borci hru alespoň vyrovnali, poločasový stav 14:10 ale přesto nevěstil nic dobrého.

Po přestávce nemohlo být cílem Východočechů nic jiného, než stíhací jízda za bodovým úprkem soupeře. A povedlo se. Dvůr zlepšil pohyb, také gólů začalo přibývat a deset minut před koncem bylo konečně vyrovnáno - 22:22! Bohužel, právě za tohoto stavu přišly rozhodující momenty celého utkání. Dva nabídnuté útoky hostů skončily bez gólového vyjádření, přičemž v jednom případě loňský účastník nejvyšší soutěže prohospodařil i sedmimetrový hod. Toho pochopitelně domácí bojovníci využili a konečné skóre vyšperkovali na své vítězství 26:23. Ve 40. minutě navíc inkasoval za nemístné poznámky červenou kartu brankář Babčaník a Dvoráci se teď musejí obávat, zda se svou oporou budou moci počítat do následujícího domácího utkání. V něm v sobotu od 17 hodin přivítají v krajském derby soupeře z Náchoda, který si ve druhém kole hravě poradil s rezervou extraligového Jičína 31:22.

Fakta – Rozhodčí: bratři Kafkovi. ŽK: 3:3, ČK: 1:1 (Pleva – Babčaník). Diváků: 66. Sestava Dvora: Babčaník, Novák – Gogolák, Etrich, Hracha 5, Michalík 4, Jůza, Kořínek 3, Kotík, Fiedor, Kulhánek, Groh 2, Zelinka.

Další výsledky 2. kola:

Bystřice – Šumperk 33:28, Litovel – Karviná jun. 22:23, Kostelec n. H. – Ostrava 29:26, Nové Veselí – Košutka 25:28.