Na zdejším hřišti a v hale proběhne okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů a žákům škol z regionu půjde o postup do krajského kola a následně republikového finále.

Akce se koná pod záštitou starosty města Trutnova IVANA ADAMCE, jenž však na svoji účast při premiérovém ročníku nenaváže. „Podobné akce každopádně mají moji podporu. Pořád říkám, že děti potřebují něco dělat. Právě sport je jedním z dobrých léků na nečinnost a případné sklouznutí někam, kam nechceme, aby se mládež dostala," říká starosta.

Jak jste vlastně hodnotil úvodní ročník a v čem spatřil největší přínos podobných sportovních akcí pro mládež?
Obecně je dobré, když mládež sportuje a navíc má možnost vidět své vzory a má možnost je vidět zblízka. V pátek rozhodně půjde o dobrou motivační akci.

Sledoval jste vy sám sportovní kariéru a úspěchy dvojice Robert Změlík – Roman Šebrle?
Úspěchy obou mi samozřejmě neušly, sledoval jsem především pana Šebrleho. Musím ale zároveň říct, že sport vidím vždycky raději naživo než přes televizní obrazovku. Aktivním sportovcem ale nejsem, na to bohužel není čas.

Okresní kolo se v pátek koná v prostorách ZŠ Mládežnická. Věříte, že právě zde tato akce nachází důstojné prostředí?
Já si myslím, že určitě ano. Jsou zde pěkné tělocvičny a i venkovní stadion je na velice slušné úrovni.

Máte přehled, kolik regionálních škol se letošního druhého ročníku zúčastní?
Tím, že jsem momentálně mimo republiku, bohužel tuto informaci zatím nemám.

Setkají se s vámi mladí sportovní nadšenci přímo „v akci"?
Vzhledem k tomu, že se budu vracet až v sobotu, zúčastnit se letos nemohu. Loni jsem ale na akci byl a rád jsem se setkal s mládeží, která projevila zájem o sport. Osobně si svoji letošní neúčast vynahradím jindy.