Dalšího skvělého úspěchu ve své sportovní kariéře dosáhl český paralympionik a rodák z Trutnova ALEŠ KISÝ. Úspěšný koulař si na mistrovství Evropy v Berlíně hodem dlouhým 8,17 metrů zajistil stříbrnou medaili a vyrovnal tak svá maxima z předchozích evropských šampionátů.

„Je to mě již čtvrté stříbro a co se týče evropských měřítek, pak jej mohu řadit k těm nejcennějším. Může za to letošní soutěžení ve spojené kategorii,“ přiblížil Kisý fakt, že pořadatelé vyhlásili závod společně pro kategorie F53 a F54, přičemž právě český reprezentant byl jediným s výraznějším postižením a oproti soupeřům měl vyšší koeficient na přepočet bodů.

Bronzový koulař ze svěťáku v Dauhá přitom v Německu myslel i na víc. „Já jsem typem sportovce, který myslí hlavně dopředu. Snažím se vše směřovat ke zlatu,“ řekl Aleš Kisý, jenž ale podle svých slov tušil,
že cesta k nejcennější medaili bude v Berlíně hodně náročná.

„Já soupisku mých soupeřů dlouho ani neznal. Když jsem se ale dozvěděl, že bude závodit i nakonec zlatý Francouz, tušil jsem, že na něho stačit nebudu. Potkal jsem ho už na Grand Prix v Paříži, kde skončil druhý, já třetí a bylo vidět, jak těžké je jeho výkony atakovat. Musel bych hodit nějakých 8,50, což jsem nikdy před tím nedokázal,“ dodal trutnovský rodák, jenž osobáku (8,35) dosáhl v nedávném závodě Českého poháru v Ostravě.

„Věřil jsem sice, že na vrcholném závodě svůj nejlepší výkon dokážu překonat, zároveň jsem ale tušil, že stříbro bude nejvyšší metou, na kterou budu moci dosáhnout.“

Konečné pořadí závodu koulařů:
1. Jean-Francois Maitre (Francie) 9,65 m – 945 bodů
2. Aleš Kisý (Česká republika) 8,17 m – 910 bodů
3. Drazenko Mitrovic (Srbsko) 9,12m – 883 bodů
4. Georg Tischler (Rakousko) 8,64 m – 816 bodů
5. Apostolos Vlasakidis (Řecko) 7,90 m – 693 bodů
6. Athanasios Georgiadis (Řecko) 7,90m – 693 bodů.

Trenér Petr Novák.
Zavinil konec Erbanové? Novák tvrdí: Nevěřím jejím důvodům