Basketbalistky Trutnova slaví premiérové vítězství v novém ročníku Chance ŽBL. Svěřenkyně trenéra Tomáše Veselého jej dosáhly v pátek na domácí palubovce, kde ve skvělé kulise rozdílem jedenácti bodů přehrály soupeře ze Strakonic.

Nejlepší střelkyní na trutnovské straně byla s devatenácti body Lotyška Tomašicka, ceněným double-double se blýskla americká hráčka Fisherová, která k jedenácti bodům přidala úctyhodných patnáct doskoků.

Další duel Karu čeká přesně za týden, kdy do sportovní haly při ZŠ Komenského dorazí KP Brno.

Chance ŽBL, 3. kolo

BK Kara Trutnov – BK Strakonice 79:68 (17:19, 39:37, 59:52)

Body: Tomašicka 19, Malcolmová 13, Fisherová 11, Finková 11, Borsová a Šafránková 6, Linhartová a Seifrtová 5, Vítová 3, Geislerová 1 – Vydrová 21, Horsáková 17, Jánská 7, Junková a Štenclová 6, Matašová 4, Hauserová 2. Rozhodčí Kejklíček. Fauly: 15:18. Trestné hody: 13/9 – 15/11. Doskoky: 41:31. Trojky: 12:3. Diváci: 278.

Domácí tým nezahájil duel ideálně. Po většinu úvodní čtvrtiny byly ve vedení Jihočešky, které první desetiminutovku vyhrály za skóre 17:19. Na startu druhé části se trojkou blýskla Malcolmová, dvěma body na ni navázala Linhartová a po další trojce Malcolmové Kara vedla 25:21.

Situace se obrazově opakovala na startu třetí čtvrtiny. Do té šel naopak s dvoubodovým vedením Trutnov, odpovědí ale byla trojka Štenclové a po bodech Horsákové vedl hostující celek 39:42.

Až poté získal otěže nad utkáním hostitelský tým. Do čtvrté desetiminutovky už šel s náskokem sedmi bodů a ten postupně navyšoval až na 77:61. Rozdílem šestnácti bodů sice Kara zápas neovládla, i po výsledku 79:68 ale mohla v domácím táboře propuknout opojná radost.