Basketbalistky Trutnova slaví premiérové vítězství v novém ročníku Chance ŽBL. Svěřenkyně trenéra Tomáše Veselého jej dosáhly v pátek na domácí palubovce, kde ve skvělé kulise rozdílem jedenácti bodů přehrály soupeře ze Strakonic.

Nejlepší střelkyní na trutnovské straně byla s devatenácti body Lotyška Tomašicka, ceněným double-double se blýskla americká hráčka Fisherová, která k jedenácti bodům přidala úctyhodných patnáct doskoků.

Hradecké basketbalistky měly důvod ke spokojenosti, na úvod sezony porazily Ostravu rozdílem dvaceti bodů.
Lvice se na úvod sezony rozjížděly pomaleji, pak ovšem na palubovce dominovaly

Další duel Karu čeká přesně za týden, kdy do sportovní haly při ZŠ Komenského dorazí KP Brno.

Chance ŽBL, 3. kolo

BK Kara Trutnov – BK Strakonice 79:68 (17:19, 39:37, 59:52)

Body: Tomašicka 19, Malcolmová 13, Fisherová 11, Finková 11, Borsová a Šafránková 6, Linhartová a Seifrtová 5, Vítová 3, Geislerová 1 – Vydrová 21, Horsáková 17, Jánská 7, Junková a Štenclová 6, Matašová 4, Hauserová 2. Rozhodčí Kejklíček. Fauly: 15:18. Trestné hody: 13/9 – 15/11. Doskoky: 41:31. Trojky: 12:3. Diváci: 278.

Domácí tým nezahájil duel ideálně. Po většinu úvodní čtvrtiny byly ve vedení Jihočešky, které první desetiminutovku vyhrály za skóre 17:19. Na startu druhé části se trojkou blýskla Malcolmová, dvěma body na ni navázala Linhartová a po další trojce Malcolmové Kara vedla 25:21.

Trutnovští příznivci se zatím vítězné radosti v nové sezoně nedočkali, rádi by ji ale zažili v pátečním domácím utkání proti Strakonicím.
Nezvládnutý druhý poločas stál Karu lepší výsledek. Slavia po pauze dominovala

Situace se obrazově opakovala na startu třetí čtvrtiny. Do té šel naopak s dvoubodovým vedením Trutnov, odpovědí ale byla trojka Štenclové a po bodech Horsákové vedl hostující celek 39:42.

Až poté získal otěže nad utkáním hostitelský tým. Do čtvrté desetiminutovky už šel s náskokem sedmi bodů a ten postupně navyšoval až na 77:61. Rozdílem šestnácti bodů sice Kara zápas neovládla, i po výsledku 79:68 ale mohla v domácím táboře propuknout opojná radost.