Středoevropská liga

DKSK Miškolc - Kara Trutnov 103:91 (31:18, 52:54, 78:77)

Body: Raven 38, Sanford 26, Skoric 14, Bozoki a Bukovszki 10, Fürtös 3, P. Szabo 2 - Anderson 30, Hindráková a Záplatová 12, Steffanová 11, Nováková a Vacková 10, Muchová a Evrin 3. Rozhodčí: Benczur, Vida, Minar. Fauly: 19:28. 5 osobních chyb: 0:1 (37. Steffanová). Technické chyby: 0:1 (15. Záplatová).Trestné hody: 37/28 - 13/8. Trojky: 7:9. Diváci: 500.

Basketbalistky Trutnova ve středu večer nastřílely nejvíc bodů za celou základní skupinu, přesto to nestačilo na vítězství, natož na postup z prvního místa do Final Four Středoevropské ligy. Účast na vrcholné akci této mezinárodní soutěže měla Kara zajištěnou již před závěrečným duelem, přesto braly Východočešky utkání zcela vážně. V semifinále se totiž chtěly vyhnout skvělému týmu z rumunského Aradu.

Ač se Trutnovu vytyčený cíl splnit nepodařilo, nemusí se hráčky nijak zvlášť trápit. Icim Arad působí ve Středoevropské lize již třetím rokem a v soutěži zaznamenal pouhou jednu porážku. V úvodním ročníku dokráčel bez ztráty kytičky k titulu, letos zatím také ani jednou neprohrál. I loni byl ve finále, tam jej ale o neporazitelnost připravila právě Kara! „Soupeře se určitě bát nebudeme. Pro nás by mohlo být výhodou, že se bude hrát na neutrální půdě. Na tento zápas a samozřejmě i celé Final Four se pečlivě připravíme," slíbil hned po středečním utkání trutnovský lodivod Martin Petrovický.

Po slovenském Prešovu, rumunském Aradu a německém Wasserburgu se čeká na hostitele čtvrtého ročníku finálového turnaje. Ve hře jsou dva žadatelé o pořadatelství a oba spolu odehrají semifinále číslo dvě. Prvním je vítěz skupiny A maďarský DKSK Miškolc, druhým pak brněnský Valosun.